Kaip išvėdinti pramonines patalpas?

Oro kondicionieriai leidžia nekilnojamojo turto savininkams patogiai palaikyti pageidaujamą patalpų temperatūrą. Jie taip pat padeda sustiprinti sveikatą ir gerovę, nes pašalina teršalus ir filtruoja orą. Šis pasenusio oro pakeitimo šviežiu procesas vadinamas ventiliacija.

Vėdinimas turi įtakos oro kokybei, energijos vartojimo efektyvumui, kvapams, dujoms, kvėpavimo takų ligų plitimui. Dėl šios priežasties jis laikomas svarbiausiu bet kurios ŠVOK sistemos elementu.  Oro kokybei įtakos gali turėti mažai dirginančių medžiagų, tokių kaip dulkės ir žiedadulkės. Kai drėgmės lygis yra per didelis drėgnose arba šaltesnėse patalpose, esančiose prastai izoliuotuose pastatuose, yra didelė tikimybė, kad susidarys kondensatas, dėl kurio gali augti pelėsiai ir atsirasti įvairių sveikatos sąlygų. Be to, drėgmė gali pabloginti pastato stabilumą, priklausomai nuo jo medžiagos savybių. Visas šias problemas galima išspręsti naudojant tinkamą vėdinimą, nes tai užtikrina gerą oro kokybę, pašalinant toksinus ir anglies dioksidą iš jūsų patalpų. Tai taip pat padidina energijos vartojimo efektyvumą, pagerina šiluminį komfortą, reguliuoja drėgmę ir sumažina kondensacijos riziką.

Vėdinimas yra įvairių tipų ir gali būti natūralus ir mechaninis. Natūralus vėdinimas veikia sumažinant slėgio skirtumus pastato viduje ir išorėje arba tarp vienos ir kitos nuosavybės dalies. Daugelis įmonių renkasi tai, o ne mechaninį vėdinimą, nes jam reikia mažesnių eksploatavimo ir priežiūros išlaidų. Kita vertus, komercinėse patalpose dažniausiai naudojama mechaninė ventiliacija su vėdinimo įrenginiais (AHU), sujungtais su ortakiais. Šie oro apdorojimo įrenginiai turi izoliuotą dėžę, kurioje yra ventiliatorius arba orapūtė, filtrų stovai arba kameros ir šildymo elementai. Norint užtikrinti tinkamą vėdinimą, gerai sandariame komerciniame pastate langus reikia atidaryti 4-6 kartus per dieną. Mechaninės vėdinimo sistemos gali papildyti šį natūralų vėdinimo būdą, kad būtų sukurta mišri arba pagalbinė ventiliacija.

Komercinių pastatų mechaninių sistemų tipai

Prieš pridedant mechaninę vėdinimo sistemą, svarbu patikrinti pastato sandarumą, kad būtų išvengta pastato nuotėkio ir būtų užtikrinta optimali vėdinimo kontrolė bei šilumos atgavimas. Ši itin žemo lygio komercinė nuosavybė turi turėti puikų sandarumo lygį, kad būtų ideali vieta vėdinimui. Išmetimo ventiliatorius yra paprasčiausia mechaninė vėdinimo sistema. Kadangi šilumos mainai nevyksta, įeinančio oro temperatūra yra tokia pati kaip ir aplinkos oro. Ši sistema puikiai tinka vonios kambariui ir virtuvei. Be išmetimo ventiliatoriaus, dar viena paprasta sistema, kurią reikia apsvarstyti, norint įdiegti komerciniame pastate, yra dvipusis ventiliatorius. Turi du ventiliatorius; vienas įrenginys ištraukia orą, o kitas tiekia orą. Daugiau informacijos rasite: el-vent.com.