Kokį vėliavos laikiklį pasirinkti?

Neatsiejamas vėliavos atributas yra vėliavos laikiklis. Laikiklių būna įvairių rūšių. Vėliavos laikiklis suteikia galimybę laikyti vėliavos stiebą ir išlaikyti ją plevėsuojančią prie sienos.

Vėliavos laikikliai būna įvairių rūšių ir dydžių. Juos galima rinktis pagal medžiagą iš ko jie pagaminti, pagal dizainą bei spalvą. Vėliavos laikiklį galima prisiderinti prie savo būsto dizaino. Dažniausiai jie būna pagaminti iš nerūdijančio pklieno, todėl tarnauja ilgus metus.

Namuose montuojami vėliavų stiebai tradiciškai buvo montuojami šalia lauko durų. Namo savininkas pasirenka durų pusę, ant kurios turėtų būti tvirtinamas vėliavos stiebas, tačiau ji turėtų būti toje pusėje, kuri suteiks vėliavai gerą matomumą. Pavyzdžiui, jei vienoje durų pusėje turite verandos šviestuvą, vėliavos stiebą turėtumėte sumontuoti kitoje pusėje. Tuo atveju, jei turite prieangio šviestuvus abiejose lauko durų pusėse arba turite stogu dengtą prieangį, vėliavos stiebą būtų tikslinga montuoti namo centre arba kuriame nors šone pasirinktinai.

Rinkoje dažniausiai galima rasti vėliavos laikiklius, kurie nuo sienos yra pasvirę 45 laipsnių kampu. Taip yra padaryta dėl praktiškumo, kadangi tokiu kampu vėliava atrodo gražiausiai, kai kabo ant sienos. Laikiklius galima rinktis pagal turimų ir norimų pakabinti vėliavų kiekį. Dažniausiai pastebimi vieno, dviejų arba trijų vėliavų laikikliai.

Jei perkate vėliavų laikiklius, taip pat turėtumėte atsižvelgti į techninę įrangą, reikalingą šiems vėliavų laikikliams pritvirtinti. Reikalinga techninė įranga daugiausia priklauso nuo naudojamo vėliavos laikiklio tipo, taip pat nuo paviršiaus, ant kurio pritvirtinsite vėliavos laikiklį ir vėliavos kotą. Dažniausiai prie vėliavų laikiklių nebūna pridėta tvirtinimo varžtų, kadangi tik jūs pats žinote prie kokio paviršiaus tvirtinsite laikilį ir kokių varžtų jums reikės. Jeigu nenusimanote apie tvirtinimo detales, tuomet jums reikėtų pasikonsultuoti su parduotuvės konsultantu.

Vėliavų laikiklius ant sienos dažniausiai renkasi žmonės, kurie neturi savo kiemo, arba jo turi labai mažai ir nėra vietos pastatyti vėliavos stulpo. Vėliavų laikikliai yra labai kompaktiški ir gražaus dizaino, todėl jų nuiminėti nereikia. Tereikia tik išimti vėliavą kai to norite. Daugiau informacijos ir vėliavų laikiklių rasite – inoxas.lt.