Kokius tepalus rekomenduojama pilti į automobilį?

Variklio alyva laikoma svarbiausiu eksploataciniu skysčiu. Jei alyvos lygis per žemas, variklis greičiau dėvisi ir gali visiškai sugesti. Tokį pat blogą poveikį variklio būklei turi ir nekokybiškos arba per daug atidirbtos alyvos naudojimas. Tad, kaip pasirinkti tinkamą alyvą savo automobiliui?

Variklio alyvos paskirtis

Variklio alyvos paskirtis – sutepti veikiančias variklio dalis ir sumažinti trintį tarp jų, perimti šilumą iš variklio, surinkti ir pašalinti teršalus (kuriuos sulaiko alyvos filtras), užsandarinti tarpus, apsaugoti komponentus nuo rūdžių ir užsandarinti degimo kameras.

Verta žinoti, kad teisingas alyvos pasirinkimas užtikrins geresnį variklio komponentų patvarumą ir padės išvengti gedimų. Jis taip pat gali pagerinti jo veikimą ir turėti įtakos vairavimo malonumui.

Kokių rūšių variklinių alyvų galima įsigyti rinkoje?

Šiuo metu išgaunama trijų rūšių nafta:

  • mineralinis (seniausias),
  • pusiau sintetinis,
  • sintetinis (naujausias, nuolat tobulinamas).

Mineralinių variklinių alyvų alyvos pagrindas yra iš praturtintų naftos distiliatų. Gaminant pusiau sintetines alyvas, standartinė bazė iš rafinuotų naftos distiliatų praturtinama cheminės sintezės produktais. Sintetinės alyvos pagrindas gaminamas tik cheminės sintezės būdu. Todėl jį galima modifikuoti, kad būtų pasiekti geriausi įmanomi rezultatai.

Kaip rasti tinkamą variklio alyvos specifikaciją?

Principas paprastas. Visą automobilio eksploatavimo laiką naudojama ta pati gamintojo rekomenduojama variklio alyva. Galimi nedideli nukrypimai. Nieko nenutiks, jei vietoj sintetinės 5W30 alyvos naudosite sintetinę 5W40 alyvą. Alyvos prekės ženklas neturi jokios reikšmės. Nebent perkame nepažymėtus tepalus, o tai gali būti nekokybiškas produktas. Mūsų alyva turėtų atitikti konkretaus gamintojo reikalavimus. Tokius reikalavimus atitinka daugelio gamintojų alyvos.

Kiti būdai, kaip rasti tinkamą alyvą savo automobiliui:

  • Informaciją galite rasti savo automobilio vadove ir techninės priežiūros knygelėje.
  • Informacijos galima rasti žinomų variklinių alyvų gamintojų interneto svetainėse. Dauguma jų savo svetainėse turi naftos paieškos sistemas. Tokioje paieškos sistemoje tiesiog įveskite markę, modelį, variklio versiją ir metus. Po kelių dešimčių sekundžių sužinome, kokia yra alyvos specifikacija (pvz., 0w30) ir kokio kiekio reikia pakeisti (pvz., 3,5 l).
  • Galite pasiteirauti profesionaliame autoservise, kuriame automechanikai ne tik patars, bet ir užtikrins, kad alyvos keitimas būtų atliktas greitai ir efektyviai.