Kada laikas keisti stogą?

Daugelis žmonių tikrai negalvoja apie stogą bei jo keitimą… kol jis nepradeda leisti vandens! Nelaukite, kol pro lubas išsilies vanduo ir turėsite nemažai nuostolių, kad atkreiptumėte dėmesį į savo stogą.

Jei manote, kad jums gali prireikti naujo stogo, pirmiausia reikia patikrinti ne jūsų namo išorę, o palėpę. Taigi apsiginkluokite žibintuvėliu ir lipkite patikrinti palėpės. Ieškokite šviesos spindulių, sklindančių per namo viršų, arba dėmių ir dryžių, kurie signalizuoja apie nesandarų stogą.

Peržiūrėkite savo namų dokumentus ar įrašus, kad sužinotumėte, kada stogas buvo pakeistas arba perdengtas. Žinodami, kada buvo sumontuotas stogas (ir iš ko jis pagamintas), galite suprasti, kiek laiko jis dar galėtų kokybiškai tarnauti. Pavyzdžiui, įprastas asfaltinis čerpinis stogas tarnauja 20–25 metus, o virš esamo čerpių sluoksnio sumontuotas stogas turėtų būti pakeistas po 20 metų.

Stebėkite savo stogą, kad įsitikintumėte, jog jis yra tinkamos formos, ypač po stiprių audrų. Jei randate įtrūkusių, pažeistų ar sulinkusių lopų, juos taisyti būtina. Tuo metu patikrinkite, ar latakuose ir lietvamzdžiuose nėra čerpių granulių – stogo, kuris netenka daug granulių, eksploatavimo laikas gali baigtis.

Blyksniai aplink orlaides, stoglangius ir kaminus apsaugo stogo siūles nuo lietaus ir oro. Patikrinkite šiuos taškus ir įsitikinkite, kad nėra įtrūkimų ar lūžių, dėl kurių gali atsirasti nuotėkių. Senesniuose namuose apmušalai dažnai gaminami iš stogo cemento arba dervos, tačiau norint padidinti patvarumą, verta atnaujinti į metalinę apmušalų sistemą.

Samanos gali puikiai atrodyti šešėliniame jūsų kiemo kampelyje, tačiau ant stogo tai sukelia problemų. Samanos (taip pat pelėsiai ir grybai) rodo, kad gali būti įstrigusi drėgmė, kuri gali sugadinti stogą. Kad pašalintumėte samanas, kurios kaupiasi tamsesniuose stogo kampuose, naudokite standų šepetį, tačiau būkite atsargūs ir išspręskite visas pagrindines problemas.

Vien todėl, kad turite keletą pažeistų čerpių ar šiek tiek nesandarumų, automatiškai nemanykite, kad jums reikia visiškai naujo stogo. Jei jūsų stogas buvo tinkamai sumontuotas ir yra naujesnis nei 15 ar 20 metų, jis gali būti remontuojamas, o ne visiškai pakeistas. Jei abejojate, susisiekite su licencijuotu stogų rangovu, kad gautumėte profesionalią nuomonę ir sužinokite kokia galėtų būti stogo dengimo kaina.