Ką reikia verta žinoti apie stogo keitimą?

stogo keitimas

Kai kurias statybines medžiagas ar namo konstrukcinius elementus po tam tikro laiko reikėtų keisti. Šiai kategorijai priskiriamos ir stogo dangos medžiagos. Keisti gali prireikti tiek dėl techninių, tiek dėl estetinių priežasčių. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį keičiant seną stogo dangą?

Stogo dangos ir medžiagos tipas – į ką atkreipti dėmesį?

Stogo keitimas gyvenamajame name po maždaug 35-50 metų dažnai reikalingas dėl paties namo konstrukcijos ar konkrečios statybinės medžiagos susidėvėjimo. Tačiau tokių būtinų pokyčių priežasčių gali būti daug daugiau. Dažniausiai savininkai pradeda atkreipti dėmesį į būtinybę renovuoti tik tada, kai stogas tiesiog pradeda byrėti arba kai jo išvaizda jiems nebepatinka. Verta pastebėti, kad prieš keliasdešimt metų statant namus buvo naudojamos visai kitos technologijos. Anksčiau stogo santvaros, sienos ar net pamatai nebuvo klojami taip tiksliai ir patikimai, kaip šiandien. Todėl labai svarbus klausimas renkantis senesnės konstrukcijos dangą yra svoris. Todėl šiandien vis daugiau žmonių apgalvoja naujesnius ir inovatyvius sprendimus, keisdami savo seną stogo dangą. Vienas iš pasirinkimų yra skarda arba bituminės čerpės.

Stogo dangos ir santvaros keitimas

Renkantis konkrečią dangą reikia atkreipti dėmesį į stogo santvaros būklę. Bėgant metams ji gali būti netiesi (banguota arba pasvirusi). Išlyginimas, atliekamas lentomis, padės efektyviai ištiesinti santvarą, tačiau tokios konstrukcijos nereikėtų apkrauti per sunkiomis stogo dangos medžiagomis.

Stogo konstrukcija turi būti gerai įvertinta taškinių apkrovų atžvilgiu. Todėl visus šiuos darbus rekomenduojama patikėti profesionalams stogų keitimo sferoje, kad darbas būtų ne tik atliktas nepriekaištingai, bet ir už mažiausią įmanomą sąmatą.

Daugelis seno tipo santvarų laikui bėgant išlinksta, o dėl sunkios dangos sienos gali net įtrūkti, o tai yra didelė grėsmė visam pastatui. Priklausomai nuo to, kokiai stogo dangai namas buvo suprojektuotas, jo konstrukcija pritaikyta atlaikyti stogą konkrečiu svoriu, kurį visada verta prisiminti.