Ką privalote žinoti apie pastatų sertifikavimą

energinio naudingumo sertifikatas

Energinio naudingumo sertifikatas: kokios yra energinio naudingumo klasės

 

Šiandien vis labiau didėjant statomų ir parduodamų pastatų, labai naudinga yra turėti energinio naudingumo sertifikatą. Jo nauda ta, kad namas ar pastatas, turintis šį sertifikatą, galės būti parduodamas didesne kaina. Šis sertifikatas gali būti išduodamas statomiems pastatams, parduodamiems ar nuomojamiems butams, bei statomų namų projektams. Tad kas yra pastarasis sertifikatas ir kokios yra energinio naudingumo klasės?

Energinio naudingumo sertifikatas yra pastato šilumos sunaudojimo vertinimas. Jis negali būti ilgesnio galiojimo nei 10 metų. Energinio naudingumo sertifikatą turi teisę suteikti asmuo, kuris turi šios kvalifikacijos atestatą. Energinio naudingumo sertifikatą gali gauti beveik visi pastatai išskyrus maldos namai, šildymo sistemos neturintys namai, trumpo naudojimo pastatai, kurie nebus naudojami ilgiau nei 2 metai, atskiri pastatai, kurių naudojamas plotas yra ne mažesnis nei 50 kvadratinių metrų. Sertifikavimas suteikiamas pagal nustatytus teisės aktų reglamentus. Energinis naudingumas skirstomas į 9 grupes.

 

Kokios yra energinio naudingumo klasės?

Energinės naudingumo klasės skirstomos į:

  1. A++. Toks pastatas beveik nenaudoja jokios šiluminės energijos. Šis ženklas yra aukščiausias šioje klasėje ir atitinka pačius aukščiausius nustatytus kriterijus. Tai reiškia, kad pastate yra aukščiausios kokybės apšiltinimo sistema. Pastate sumontuota puiki oro sistema, kad cirkuliuotų šviežias oras ir būtų palaikoma nustatyta vidutinė temperatūra.
  2. A+ ir A. Ši klasė parodo taip pat aukštą energinę klasę, ji labai mažai kuo skiriasi nuo aukščiausios klasės. Pastate taip pat įrengta aukščiausio lygio šilumos sistemos, puikiai įrengtas sandarumas.
  3. B ir C. Tokios klasės pastatai nėra taikomi griežti ribojimai. Jie neprivalo turėti vėdinimo sistemos. Šios klasės pastatai turėtų būti tik gerai apšiltinti.
  4. D ir E. Tokios klasės pastatai yra labai neekonomiški ir neefektyvūs, jie naudoja labai daug šilumos energijos, nėra sandarus.
  5. F ir G. Šios klasės pastatai yra patys neefektyviausi, jų sandarumas yra labai prastas ir jie sunaudoja labai daug energijos.

 

Kaip nustatomos energinio naudingumo klasės?

Energinio naudingumo klasės parodo, kokį kiekį šilumos energijos sunaudoja pastatas. Ši klasė nustatoma pagal pastato atskirų dalių sujungimą (jų sandarumą), yra vertinamas šilumos konstrukcijos laidumo rodiklis, šalčio tilteliai (tokie tilteliai vadinami kai yra sujungiami du skirtingi daiktai, tokie kaip siena ir langas, stogas ir siena), koks yra statinio apšiltinimas. Pagal šiuos kriterijus yra nustatoma naudingumo klasė.