Kaip atnaujinti baldų medžiagą?

Naudojant cheminnį valymą galima puikiai  atnaujinti medžiaginius ir odinius baldus. Baldų valymas atliekamas naudojant kokybiškas, nekenksmingas, draugiškas aplinkai valymo priemonės. Taip pat naudojami vakuuminiai siurbliai, kurie išvalo dulkių erkes, purvą iš minkštų baldų. Valymo kompanijų specialistai parenka specialias priemones skirtingiems baldų audiniams. Cheminio valymo principu atnaujinami seni baldai, impregnuojami odiniai baldai  ir grąžinami į jų pradinę išvaizdą. Minkštus ir odinius baldus reikalinga prižiūrėti ir naminėmis priemonėmis pvz., išsiurbti su dulkiu siurbliu, nuvalyti su drėgna servetėle, tačiau norint palaikyti švarą ir tvarką reikalinga 2-3 kartus  į metus atlikti minkštų ir odinių baldų cheminį valymą ir impregnavimą. Ant nevalytų baldų kaupiasi gyvūnų šeriai, dulkės, bakterijos, o tai gali sukelti sveikatos problemų, ypač alrgiškiems  žmonėms.

Minkštų baldų valymas

Nusprendus atlikti minkštų baldų valymą, geriausiai jį atliks šios srities specialistai. Pirmiausia  minkšti baldai išsiurbiami su galingu pramoniniu siurbliu, sausas giluminis valymas sujudina audinio paviršių ir ištraukia  smulkias ir stambesnes šiukšles, taip pat atliekamas dezinfekavimas, naudojama valymo priemonė yra neutralaus kvapo, greitai džiūsta, naikina bakterijas ir virusus. Plovimo metu baldas yra plaunamas, jo paviršiaus spalva atsigauna, jeigu po plovimo šampūnu lieka dėmių pvz., kavos, pieno, šokolado, tuomet valoma su specialiu biovalikliu, kuris ir panaikina dėmes ir blogus kvapus. Po plovimo išsausinama ir impregnuojama, baldai greitai išdžiūsta ir vėl tampa puikios išvaizdos.

Kaip valyti veliūrinius baldus?

Veliūrinis audinys yra jautrus  net ir vandeniui, nes džiūstantis  vanduo pakeičia gaminio plaukelių kryptį, todėl vieta  kur buvo išpiltas vanduo, pasidaro gerai matoma, tačiau jeigu skubiai ta vieta bus nusausinta ir pašukuota, išvengsite dėmių, jei užpylėte kavos, arbatos ar vyno būtina kuo skubiau pašalinti dėmes, joms pašalinti reikalingas stiprus skalbiklis arba rūgštinis valiklis. Svarbu valyti atsargiai, netrinant medžiagos, pradėti valyti nuo dėmės išorės link  vidurio, kad neprasitęstų plačiau į šonus, valant pirmą kartą šį audinį, reiktų išbandyti valiklį mažiau matomoje vietoje, o tik paskui valyti visą plotą.