Ką reikia žinoti planuojant statyti tvorą?

 

Nors tvora yra dažnai nepastebimas namų aspektas, ji tarnauja įvairiems naudingiems tikslams. Nuo kiemo apsaugos nuo gyvūnų ir galimų įsibrovėlių iki papildomos kliūties nuo atšiaurių oro sąlygų ir triukšmingų kaimynų. Aukšta, uždara tvora yra puikus būdas užtikrinti, kad jūsų nuosavybė tikrai išliktų privati. Planuojant statyti tvorą būtina žinoti keletą svarbių dalykų.

Tvoros pastatymas gali pareikalauti daug laiko ir darbo, todėl prieš pradedant tvoros projektą būtų naudinga išmokti kai kurių pagrindinių dalykų.

Patikrinkite nuosavybės linijas ir vietinius statybos reikalavimus. Net nepradėkite kasinėjimo darbų, kol neatliksite tyrimų. Tvoros statyba gali būti labai reglamentuota priklausomai nuo jūsų miesto ar rajono. Vietinė namų savininkų asociacija gali turėti konkrečius reikalavimus, kurių turite laikytis. Šie reikalavimai paprastai nustato tam tikras tvoros savybes, pvz., jos stilių ar aukštį.

Be to, taip pat turėsite patikrinti ir pažymėti nuosavybės liniją, kad nustatytumėte, kur tiksliai galite pastatyti tvorą. Peržiūrėkite savo sklypo dokumentus – oficialų savo nuosavybės žemėlapį, kuriame nurodytos jo ribos ir išmatavimai. Jei to neturite, kopiją galite gauti iš savo apylinkės raštininko arba matininko. Kai atliksite visus tyrimus, jums naudinga kartu su kaimynais peržiūrėti savo tvoros planus. Įsitikinkite, kad nestatote to, kas vargins akis arba kaip nors trukdys jiems matyti.

Iškaskite skyles ir sustatykite stulpelius. Tvoros stulpai turi būti išdėstyti prieš statant likusią tvorą. Padėkite stulpą kas 2-2,5 metrus išilgai tvoros linijos, įsitikinkite, kad atstumas tarp kiekvieno stulpelio yra vienodas. Naudodami stulpo skylių kasimo įrankį iškaskite skylę, kurios gylis yra maždaug 1/3 tvoros stulpo aukščio.  Kasdami atkreipkite dėmesį į komunalines linijas ir vamzdžius.

Pasirinkite tvoros tipą.

Atlikę tvoros reikalavimų ir nuosavybės linijos tyrimą, dabar esate pasirengę pasirinkti tvoros tipą. Yra keletas skirtingų tvorų rūšių. Tikriausiai ketinate statyti tvorą, kuri dažniausiai yra pagaminta iš surenkamų detalių. Tokiu atveju turėsite nuspręsti, kokio stiliaus tvorą norite statyti, kad išsiaiškintumėte, kokio pločio tvoros detalės yra. Tvoros detalių specifikacijų žinojimas taip pat turės įtakos tvoros planavimui ir matavimui.