Kam reikalingi mobilūs kondicionieriai?

Kam reikalingi mobilūs kondicionieriai?

Patalpų vėdinimas kondicionierių pagalba jau seniai nebėra egzotika ar naujovė. Biuruose, gamyklose, parduotuvėse ir žinoma, gyvenamose vietose šie įrenginiai yra naudojami ne vien vasarą, kai jų darbo rezultatai yra ko gero geriausiai jaučiami. Tačiau mūsų šalies klimato ypatumai kartais tampa ir priežastimi, dėl ko kai kurie žmonės vis dar delsia įsigyti  kondicionierių.. Iš tiesų karštos vasaros  būna ne taip jau ir dažnai, o dėl 2-3 savaičių per metus, pirkti daug kainuojantį įrenginį ir dar rūpintis jo įrengimu yra pasiryžę toli gražu ne visi. Kondicionierių gamintojai pabandė išspręsti tokią situaciją, pasiūlydami rinkai mobiliuosius prietaisus. Jų veikimo principas yra analogiškas įprastiems kondicionieriams, tačiau visa sistema šiuo atveju yra įdėta į vieną korpusą, kurį galima nesunkiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Tai neabejotinai palengvina jų naudojimą, nes nieko nereikia montuoti ant sienų ne sezono metu, jį galima tiesiog paslėpti sandėliuke ar garaže.

Mobiliųjų kondicionierių pritaikymo sritys

Nors kilnojamus kondicionierius žmonės perka namų vėdinimui, tačiau jie turi ir gerokai platesnę panaudojimo sritį. Šie įrenginiai yra paklausūs vietose, kur nėra kokybiškos, šiuolaikiškos vėdinimo sistemos, o karštesnėmis dienomis patalpos pavirsta į pavojingas gyvybei arba turto saugumui vietas. Taigi mobilius kondicionierius galima pamatyti:

  • Ligoninėse, poliklinikose, darželiuose bei mokyklos. Ypač senos statybos pastatuose, kurių vėdinimo sistemos nesugeba užtikrinti tinkamas darbui ir mokslui sąlygas karštesnėmis dienomis.
  • Gamykliniuose cechuose ir kompiuterių centruose bei serverinėse. Kitaip tariant ir taip ganėtinai šiltose vietose, kur įrengtos vėdinimo sistemos kartais nepakanka ir papildomi įrenginiai padeda užtikrinti prietaisų veikimą, ir komfortiškesnes sąlygas, jas prižiūrintiems žmonėms.
  • Soduose ir sodybose, kuriuose nėra gyvenama pastoviai, o atvykstama būtent karštuoju metų laiku. Tad norint, kad sąlygos poilsiui būtų maksimaliai komfortiškos, galima pasirūpinti mobiliuoju kondicionieriumi.

Platus šių prietaisų asortimentas, leidžia juos parinkti atsižvelgiant į turimų patalpų ypatumus ir naudojimo dažnumą. Bet kuriuo atveju, šis sprendimas turėtų patikti tiems, kas per daug nesiskundžia šiltomis vasaromis, tačiau nori būti pasiruošę atvejams, kai gyvenimo sąlygos namuose, dėl neįprastai karštų orų, tampa nepakeliamos.