Žvakės: neatsiejama namų interjero detalė

Kiekvieni namai, tikėtina, turi ne po vieną žvakę, kuri uždegama vakarienės ar pietų metu, norint sukurti jaukų vakarą namuose, ar mėgaujantis knygos skaitymu. Žvakės yra dažniausiai pasitaikančios interjero detalės, kurios sukuria itin jaukią atmosferą.  Jos gali atstoti židinio šviesą arba šviesą, kurią skleidžia burbulų girlianda. Niekas nesiginčys, kad kuo daugiau žvakių, tuo atmosfera kambaryje yra mielesnė.

Kompozicijos su žvakėmis

Žvakes galima tiesiog pastatyti lentynoje, ant stalo ir jos atrodys puikiai, tačiau jei norima, kad namų interjere jos atrodytų dar įspūdingiau, galima kurti įvairias kompozicijas, kur įtraukiami ir kiti interjero aksesuarai. Pirmasis variantas galėtų būti ant gražaus stiklinio padėklo suformuota kompozicija iš namų kvapo, žvakių, gražios porcelianinės saldaininės, joje taip pat galima įkomponuoti keletą smulkių gėlių. Tokia kompozicija puikiai papuoš valgomąjį stalą ar tiesiog gražiai atrodys padėta ant lentynos. Kita idėja gali būti, sukomponuoti kampe keletą skirtingų aukštų žvakidžių su ilgomis žvakėmis. Žvakidės turėtų būti skirtingo dydžio ir išdėstytos netvarkingai. Šios kompozicijos perkelti iš vienos vietos į kitą būtų sudėtinga, tad reikėtų parinkti tokią vietą, kur jos nesimaišytų. O uždegus jas vakarais, galėsite mėgautis pasakiškai skleidžiama šviesa.

Žvakių derinimas su kitomis detalėmis

Kadangi žvakės yra įvairiausių formų, storių, ilgių ir spalvų, kad namuose sukurti harmoniją, jas reikėtų derinti prie interjero. Jei jų ieškote svetainei, galite derinti, kokie indai dominuoja ant valgomojo stalo. Rekomenduojama, kad jos būtų žemesnės, kad netrukdytų ant  pasiekti patiekalus, kurie padėti stalo viduryje. Jei žvakių ieškote miegamajam, patalynė ir žvakių spalva gali būti tokia pati, tada išryškės ši spalva ir tai bus puikus akcentas kambaryje. Na, o jei darbo kambaryje yra keli megzti pufai – tai puiki detalė, prie kurios galima priderinti spalvas. Jas galite derinti net vonios kambaryje. Jų spalvą rinkite pagal rankšluosčių ar derinkite prie plytelių spalvos. Tad drąsiai rinkitės įvairių formų bei raštų žvakes ir derinkite jas interjere. Jos pagyvins visus kambarius ir suteiks jaukumo jausmą namuose.

 

Žvakės ne tik šilumą ir jaukumą sukurianti namų detalė

Pagrindinė žvakių paskirtis yra skleisti jaukią šilumą ir šviesą. Tačiau jos gali būti ir puiki namų puošmena. Jas lentynose galima statyti vietoj įvairių suvenyrų ar statulėlių. Kita jų paskirtis gali būti namų kvapas. Yra gaminama tam tikra žvakių rūšis, kuri skleidžia malonų kvapą. Kvapas gali būti įvairus, tiek vanilės, gėlių, braškių ir kt. Tad kvapą galite rinktis iš didelės pasiūlos. Ir kad jos skleistų kvapą, jos nebūtina deginti. Svarbu ją išpakuoti iš apsauginės plėvelės ir jos kvapas pasklis visuose namuose.