Taupūs namai: kas svarbiausia kuriant tokius namus?

Elektros ir šilumos energijos taupymas kiekvienais metais tampa vis aktualesniu. Vis daugiau sprendimų galima pritaikyti tam, kad namuose būtų kuo racionaliau naudojami ištekliai, tačiau rezultatas būtų kuo geresnis. Vienas pavyzdžių – taupūs namai. Ar žinojote, kad Jūsų namai gali būti tokie, kurie padės taupyti energiją, o tai reiškia, kad ir mokesčių sąskaitas?

Kas yra taupūs namai?

Taupūs namai yra tokie namai, kurie tarnauja Jums ir užtikrina, kad namuose ištekliai būtų naudojami apgalvotai ir tinkamai. Ar žinojote, kad dėl neteisingų sprendimų dar projektuojant namus, daugelis net ir nuosavų namų gyventojų elektros sunaudoja daugiau nei galėtų, o tai reiškia, kad dėl o moka didesnes sąskaitas? Pasyvūs namai padeda įveikti šias problemas ir leidžia į namų projektavimą ir statybą pažiūrėti kitu kampu.

Taupiais namais gali būti laikomi tokie namai, kurie atitinka tam tikrus kriterijus. Svarbiausia yra tai, kad jie eikvoja mažiau elektros ir šildymo energijos. Be to, vienas iš kriterijų yra tai, kad kad namų plotas būtų naudojamas efektyviai, o visi sprendimai apgalvoti. Labai dažnai tokiuose namuose įrengiami atsinaujinančių išteklių naudojami sprendimai, pavyzdžiui, ekologiškos šildymo sistemos, saulės elektrinės ir pan.

Nuo ko pradėti?

Jeigu galvojate gyventi taupiuose namuose, reikia pradėti nuo kokybiško įir gerai apgalvoto statybos projekto. Tam reikėtų ieškoti profesionalaus projektuotojo, kuris dirba būtent su taupiais namais. Nes taupių namų idėja turi atsispindėti jau projekte. Tam reikia apgalvoti, kokiu kampu stovės namas ir kokiose sienose bus įrengti langai. Tai turi būti apgalvota taip, kad namuose būtų naudojama kuo daugiau natūralios saulės šviesos bei saulės teikiamos šilumos.

Taip pat iš anksto reikėtų apgalvoti kambarių išplanavimą, kad jis būtų kuo naudingesnis šildymo sprendimams. Taip pat iš anksto reikia numatyti pertvaras, apšiltinimo sprendimus. Visa tai padės užtikrinti, kad namas suvartoja mažai energijos ir tuomet galės būti priskirtas prie  taupių namų. Patys moderniausi ir šiuolaikiškiausi nulinio energijos suvartojimo taupūs namai gali būti suprojektuoti taip, kad šildymui naudotų tik savo pačių pagamintą energiją.

Ką reikėtų apgalvoti?

Kaip jau minėta, kuriant taupius namus, reikės priimti daug svarbių sprendimų. Geriausia būtų dėl jų konsultuotis su specialistais, jau turinčiais patirties tokiuose projektuose. Labai svarbu ne tik tai, kaip pastatas bus suprojektuotas, bet ir kaip bus įrengtas. Norint, kad taupūs namai būtų kuo geresnio energetinio efektyvumo, reikia naudoti moderniausias ir šiuolaikiškiausias medžiagas. Pirmiausia, daug dėmesio reikia skirti kokybiškoms pertvaroms, naudoti patikimas apšiltinimo priemones. Taip pat labai svarbu, kokius stiklo paketus rinksitės namui. Reikėtų, kad jie būtų pritaikyti būtent tvariems namams, tad ne tik gerai apsaugotų, bet ir sulaikytų šilumą pastato viduje.

Taip pat labai svarbu, kaip bus įdarbinta elektra. Tokiuose namuose dažniausiai pritaikomi įvairūs sprendimai, kurie padeda sunaudoti kuo mažiau elektros. Tam pasitarnauja LED sistemos, taip pat į judesį reaguojantys apšvietimo sprendimai ne tik pastato viduje, bet ir kieme.