Priežastys, kodėl genda kuro sistema

Sunku tiksliai diagnozuoti variklio maitinimo sistemos gedimus. Norėdami išvengti rimtų problemų, turite stebėti degalų kokybę ir nepamiršti apie savalaikę priežiūrą. Apie degalų sistemos problemas parodys bendri būdingi gedimų požymiai: didėja sąnaudos, variklis sunkiai užvedamas ir neišvysto pakankamai galios, pastebimi jo veikimo sutrikimai, galimi trūkčiojimai. Nepaisant to, kad dyzelinių ir benzininių variklių veikimo principai skiriasi, jų gedimo simptomai yra tokie patys.

Pagrindinės priežastys kodėl genda kuro sistema

Netinkami degalai yra pagrindinė visos sistemos gedimo priežastis. Nešvarumai iš kuro nusėda ant kuro bako dugno, užkemša purkštukus, o esantis vanduo sukelia koroziją. Be padidėjusių sąnaudų ir sumažėjusios galios, sugenda ir kitos brangios automobilio dalys – kuro siurbliai ir purkštukai.

Sistemos užsikimšimas taip pat atsiranda dėl natūralaus senėjimo, korozijos ir kontaktinių paviršių išsivystymo. Daug pašalinių dalelių prasiskverbia ir nusėda ant purkštukų, o tai itin neigiamai veikia jų darbą ir pažeidžia kompiuteriu patikrintą griežtai matuojamą kuro padavimą. Užsikimšus purkštukams, prie bendrų kuro sistemos gedimo simptomų iš išmetimo vamzdžio  atsiranda juodi dūmai. Todėl specialistai rekomenduoja valyti purkštukus kas 45-50 tūkstančių kilometrų.

Vairuotojai mėgstantys vairuoti iki kuro lemputės užsidegimo skydelyje, taip pat turėtų pagalvoti apie pasekmes. Kuro siurblys gali sugesti tiek dėl oro patekimo, tiek dėl išgaravusio vandens kondensato kristalizacijos ant dujų bako sienelių. Todėl kuo pilnesnis bakas žiemą, tuo mažesnė tokių pasekmių tikimybė.

Automobilių savininkai vairuojantys  dyzelinius automobilius, atėjus šaltam orui turėtų pasirūpinti, kad degalai būtų pilami tik žiemiški. Esant menkiausiam šalčiui, vasariniame dyzeliniame variklyje nusėda parafinas, kuris neleidžia jam sklandžiai veikti.

Norint išlaikyti optimalias degalų sąnaudas, svarbu stebėti mechanizmų priežiūros tvarkingumą. Tai padės išvengti netikėtų gedimų ir prailgins kuro įrangos elementų tarnavimo laiką.

Kaip dažnai reikia prižiūrėti kuro sistemą?

Rūpinimasis degalų sistemos elementais yra aukštos kokybės kuro pasirinkimas, remonto ir eksploatavimo taisyklių laikymasis. Po gamintojų nustatyto važiavimo reikia pakeisti filtrus, išvalyti rezervuarus. Sistemos plovimą, valymą ir remontą reikėtų patikėti autoserviso profesionalams, kurie gali garantuoti sėkmingus rezultatus.