Oro drėkintuvas: kodėl namuose svarbi tinkama drėgmė?

Visi žinome, kad namuose turi būti tinkamas oras, tai yra jis turi būti švarus ir, aišku, turi būti pakankamas drėgmės lygis. Kad tai užtikrintume, namuose turi būti ne tik geras kondicionierius, bet ir aukštos kokybės oro drėkintuvas. Jo pagalba namuose galėsime mėgautis komfortu, neatsiras kvėpavimo dirginimo problemų.

Tinkama drėgmė namuose

Jeigu pastebite, kad grįžus iš lauko ir ilgiau pabuvus namuose jaučiate tarsi kvėpavimo takuose būtų nemalonus jausmas, dažnai džiūsta gerklė ir tampa sunkiau kvėpuoti, tai gali būti pirmieji požymiai, kad namuose oras yra per sausas. Iš pat pradžių gali pasirodyti, kad tai gali būti tam tikri ligos požymiai arba kažkokia reakcija į dulkes. Bet jeigu anksčiau minėtus požymius jaučiate tik grįžus namo, tai labai tikėtina, kad visa tai susiję su jūsų oru namuose. Tad jei norite pasitikrinti, ar tikrai jūsų namuose oras yra sausas, galite nusipirkti tai matuojantį aparatą ir jeigu spėjimai pasitvirtins, tai jums tikrai reikia oro drėkintuvo. Jau po kelių valandų jo veikimo, iš karto pajusite jo poveikį ir pamatysite, kokius didelius stebuklus jis gali padaryti.

Kodėl svarbu drėkinti namus?

Ne vien tik namų drėkinimas susijęs su kvėpavimo problemomis. Netinkama drėgmė gali iššaukti ir kitų nemalonių padarinių. Dar kalbant apie žmogaus organizmą, blogas drėgmės lygis gali sausinti akis, jos pradės perštėti ir ilgainiui galima jas negrįžtamai susigadinti. Kita priežastis, kodėl drėkinti namus yra svarbu, nes per sausas oras gali džiovinti odą ir tai sukels niežulį, oda pradės pleiskanoti. Kad tai sustabdyti reikės pirkti papildomų priemonių, kad oda būtų atgaivina, pamaitinta ir pastiprinta. O kaip žinia, tai kainuoja tikrai nemažai. Be to, sausas oras labai džiovina plaukus, tad jeigu gyvensite namuose, kuriuose nėra tinkamos drėgmės, sveikų ir gražių plaukų galite nesitikėti. Kalbant apie pačius namus, jeigu juose oras yra per sausas skatinama veistis įvairioms bakterijoms ir virusų augimui. Tad namuose turint oro drėkintuvą galima išvengti didelių sveikatos ir aplinkos problemų.

Kada drėgmės pakanka?

Optimaliausias drėgmės lygis namuose yra maždaug tarp 40 proc. ir 60 proc. Tad jei matote, kad tokie rodmenys yra jūsų drėgmės matavimo aparatuose, tuomet puiku. Bet be papildomų priemonių, tokį drėgmės lygį išlaikyti yra labai sunku. Dažniausiai jis būna per mažas arba per didelis. Tad, kad nereikėtų vargti ir namų sąlygomis bandyti sudrėkinti oro, nes tokie būdai gali būti nepatogūs ir užimti laiko, jums rekomenduojame oro drėkintuvą, kuris yra įjungiamas vieno mygtuko paspaudimu ir apie netinkamą orą namuose galėsite pamiršti.