Oras vanduo šildymas ir oras-oras sistema

Šiuo metu oras vanduo šildymas turėtų būti aktuali tema tiems, kurie nori pasikeisti iškastinį kurą naudojančius katilus į naujas ir ekologiškas šildymo sistemas, tokia ir yra – oras vanduo sistema.

Prasidėjo terminas teikti prašymus paramai gauti, kuris tęsis iki 2022 metų vasario 1 dienos. Kompensacija teikiama gyventojai, kurie keičia anglimi, dyzeliu, dujomis, durpėmis ar kitu iškastiniu kuru kūrenamus katilus į ekologiškus šildymo siurblius, kaip oras vanduo, oras-oras, geoterminius siurblius.

Kuo skiriasi oras vanduo šildymas nuo oras-oras sistemos?

Šios šildymo sistemos panašios tuo, kad abi naudoja elektros energiją ir ją paverčia šiluma. Viena dalis jų montuojama lauke, kitas dalis – viduje. Tačiau oras vanduo siurbliai absorbuoja orą iš lauko ir šilumą perduoda per šildymo grindimis prietaisus, radiatorius ar boilerius. Oras-oras siurbliai paima orą iš lauko ir sušildę perduoda į patalpas per viduje esantį įrenginį. Jeigu vidinė siurblio dalis yra vienoje vietoje, daugiausiai šilumos tenka tai patalpai, todėl oras-oras sistemos dažniau pasirenkamos mažoms patalpoms šildyti.

Oras vanduo šildymas veikia per grindyse įrengtus prietaisus ar radiatorius. Vienu metu galima apšildyti visas name esančias patalpas, pašildyti vandenį. Šiuolaikiški siurbliai dažnai veikia dviem rėžimais, tai leidžia palaikyti optimalią temperatūrą visame name. Jie valdomi nuotoliniu būdu, todėl nesant namuose galima nureguliuoti žemesnę temperatūrą ir grįžtant į patalpas ją pakelti.

Trumpai apibendrinus, oras vanduo šildymo pliusai:

  • apšildo dideles patalpas;
  • pašildo vandenį;
  • nereikalauja nuolatinės priežiūros;
  • valdomi per atstumą;
  • galima įsirengti didesnės galios įrenginius nei oras-oras siurbliai.

Oras vanduo šildymo minusai, palyginus su oras-oras

  • brangesnė įranga;
  • veikia tik esant įrengtam šildymui grindimis ar radiatoriais.

Gyventojai, norintys gauti valstybės paramą šildymo sistemų keitimui gali pasirinkti ir oras vanduo, ir oras-oras sistemas. Kompensacijos dydis siekia apie 50 % išlaidų padengimo. Parama teikiama tik gyventojams, kurie yra senesnių nei 5 metai namų ar butų savininkai.

Konsultuokitės su patyrusiais „Saulės grąžos“ specialistais, jei norite daugiau sužinoti apie paramą šilumos siurbliams ir jų įrengimą.