Tikriausiai apie mobingą yra girdėjęs kiekvienas. Nors dažnai galime girdėti, kad yra taikomi įvairiausi būdai, kad kaip įmanoma labiau arba iš vis jo išvengti, tačiau realybė yra visai kitokia. Labai dažnai pasigilinus į darbuotojų išsakomas problemas, pastebėjimus ar kitą nuomonę galime įžvelgti tam tikrų mobingo apraiškų. Kartais jis yra ne toks stiprus, bet kartais iš tiesų jis gali būti nepakeliamas. Kadangi ši tema yra iš tiesų aktuali, tad apie ją plačiau papasakosime šiame straipsnyje.
Gali susidurti kiekvienas
Gali atrodyti, kad darbe jums sekasi puikiai, turite puikius kolegas, nuostabias darbo sąlygas ir apie mobingą net nereikia galvoti. Tačiau situacija gali kardinaliai pasikeisti, kai yra priimamas naujas žmogus, į vadovų pozicijas taip pat atrenkami nauji žmonės. Jų požiūris, vertybės ir kiti bruožai gali skirtis, todėl gali atsirasti tam tikrų nesutarimų, kurie vėliau gali peraugti į mobingą. Todėl, kad ir kokia gera situacija yra šiandien, nežinia kaip viskas gali pasisukti rytoj. Tad labai svarbu žinoti, kaip reikėtų atpažinti mobingą, kokios gali būti viso šito priežastys ir kaip reikėtų nuo jo apsiginti. Tad jei turite bent kelias laisvas minutes per dieną, verta paskaityti tam tikrus straipsnius ar literatūrą minėta tema, kad atėjus tam laikotarpiui turėtumėte kur kas daugiau žinių, nei kad mobingą vykdantis asmuo.
Neverta tylėti
Daugeliu požiūriu atrodo, kad jei situacija nėra aktuali ar ji neliečia būtent manęs, į ją kištis nereikia. Tačiau toks požiūris yra gan senamadiškas ir neprimenantis šių laikų žmonių. Šiuolaikiniai žmonės viskuo domisi yra žingeidūs, tad net pamačius ir blogus veiksmus, kurie su juo nėra susiję, turi reaguoti į tai. Didesnė pagalba, susibūrimas gali nugalėti mobingą vykdantį asmenį ir išvaduoti auką. Todėl jei savo aplinkoje matote, kad panašūs veiksmai yra vykdomi, neverta tylėti ir kaip įmanoma greičiau reikėtų spręsti situaciją. Aišku, jeigu nenorite, niekas neverčia jūsų eiti pas mobingą vykdantį asmenį ir sakyti ilgiausią kalbą, kaip jo netinkami veiksmai ar žodžiai skaudina kitą asmenį. Tokiu atveju, galime kreiptis į įmones vadovus ir išsakyti jiems pastebėjimus, o jei nenorite kreiptis į juos, visada galite kalbėtis su specialiomis institucijomis.
Kaip ilgai gali būti vykdomas mobingas?
Konkretaus laiko tikriausiai įvardinti niekas negalėtų. Viskas priklauso nuo situacijos ir kitų aplinkybių. Vienas mobingas gali trukti savaitėmis, o dar kitas – metais. Tad pirmiausia, ką įmanoma padaryti, yra kalbėti apie tai kiek įmanoma daugiau, kad kuo didesnis kiekis žmonių apie tai sužinotų, o pats mobingą vykdantis asmuo prarastų situacijos kontrolę ir galbūt pakeistų savo veiksmus.