Kuo skiriasi kaljanas, nuo kitų rūkymo priemonių?

kaljanas

Kaljanas – vandens pypkė

Jau tūkstantmečius metų skaičiuojantis rūkymo prietaisas Kaljanas, per kurį yra rūkomas kaljano tabakas, o dūmas perfiltruojamas vandeniu. Kaljanai greitai populiarėja Europoje ir tai neaplenkia ir Lietuvos.  Galime pastebėti, jog žmonėms patinka ieškoti vis naujų pramogų, kaip linksmiau praleisti laiką namuose ar mieste. To pasekoje turime vis didesnį poreikį užsisakyti kaljaną į namus, arba apsilankyti kaljano bare. Kodėl šis prietaisas sulaukė tokio pasisekimo?

Pagrindiniai kaljano pliusai:

  •  Tai nėra tas pats kas cigaretės, bongai, ar kiti rūkymo prietaisai kuriuos taip įsijungti, arba prisidegti galite per keletą sekundžių, bet kur ir praktiškai, bet kada. Kaljanas yra skirtas pramogai, dažniausiai naudojamas draugų kompanijose savaitgalį. O prieš naudojimą, reikalingas specialus ir atitinkamas paruošimas. Pasiruošimui reikalinga praplauti kaljano šlangas, kruopščiai sudėti tabaką į taurelę ir uždėti specialą foliją, bei  tinkamai užkurti angliukus. Reikalingi papildomi prietaisai kaip žiebtuvėliai, žnyplės, stovai, o pati kaljano kolba yra užpildoma vandeniu. Tiek laiko skirti kaljano paruošimui gali ne kiekvienas, o ir mėgautis juo vienam nėra taip smagu.
  • Galimi įvairūs skoniai bei skonių deriniai. Skirtingi tabakai, kurie leidžia mėgautis dideliu ir sodriu dūmų kiekiu. O ką jau kalbėti apie skirtingus kaljanus? Apie juos galite paskaityti hookahshop.lt tinklalapyje, čia rasite naujienas, akcijas. O profesionalūs atstovai padės pasirinkti kaljaną pagal Jūsų biudžetą ir poreikį.
  • Jeigu lygintume kaljano vartojimą su alkoholiu, kaljano pranašumas būtų toks, jis netrukdo vairuoti. Aišku nereikia tuo piktnaudžiauti ir turite įsivertinti savo galimybes.

Keletas dalykų, kurie gali pagerinti kaljaną

  • Vartokite pakankamai skysčių. Patariame rinktis žalią arbatą, arba vandenį. Nesirinkti stipraus alkoholio, kadangi tai nėra tarpusavyje suderinami dalykai.  Jeigu vartosite per mažai vandens gali pradėti pykinti, sukti vidurius ar skaudėti galvą, o Jūsų vakaras su draugais pataps tiesiog kančia.
  • Vadovaukites specialistų rekomendacijomis. Rinkites tik kokybiškas priemones ir žinomus gamintojus. Tai ypač galioja, kuomet iš užsienio šalių kaip Turkija ar Egiptas turistai nusiperka dekoratyvinius, prastos kokybės kaljanus. Atminkite, geras ir kokybiškas daiktas kainuoja atitinkamus pinigus.
  • Nesvarbu ar turite naują kaljaną, ar jau patys juo esate naudojęsi. Visada praplaukite šlangas ir patį kaljaną, jog nesiveistų bakterijos!
  • Jei dvejojate, ar norite tik išbandyti kaljaną – yra tam tikra paslauga, kuri vadinasi kaljano nuoma. Pagal savo poreikius ir galimybes galite išsirinkti pageidaujamą kaljaną, juo pasinaudoti ir grąžinti. Šiuo atveju ne reikalingos pradinės investicijos į kaljanus, o ir daiktai neužima vietos namuose. Taip pat, jeigu nemokate, ar nedrįstate pasiruošti kaljaną – galite užsisakyti kaljano meistro į namus paslaugą. Gausite visus reikiamus apmokymus ir kokybiškas paslaugas.

Straipsnis yra informacinio pobūdžio, neskatiname kaljano ar jo priemonių naudojimo ir turinys skirtas pilnamečiams asmenims.