Kokia yra energinio naudingumo sertifikato kaina?

 

Energinio naudingumo sertifikatas dažnais atvejais yra ne tik pageidautinas, bet net ir privalomas. Šio sertifikato gali prireikti ne tik parduodant namą, bet ir kitais atvejais. Buto energinio naudingumo sertifikatas kaina gali siekti nuo 50 eurų. Konkreti kaina priklauso nuo buto dydžio ir pasirinktų specialistų. Beje, daugelis įmonių atsižvelgia į tai, jog sertifikato gali prireikti skubiai, todėl jį išduoda per 1 dieną. Namo, pastato sertifikavimas gali būti brangesnis. Neretai kaina prasideda nuo 80 eurų. Kuo didesnis pastatas, tuo brangiau tenka mokėti už sertifikatą.

Kokių dokumentų reikia sertifikuojant senesnės statybos pastatą?

Jeigu sertifikato prireikė skubiai, tuomet gali būti, jog tai sukels nemažai streso. Deja, bet vien nuotraukos iš kiemo pusės neužteks tam, jog galėtumėte gauti sertifikatą. Jums taip pat reikės pastato ar namo plano, išrašo iš registro centro bei kitų dokumentų, priklausomai nuo to, kokio klasės sertifikatas reikalingas.

Kokių dokumentų reikia B ir C klasių sertifikatams?

C ir B klasių sertifikatams prireiks projekto kadastrinių matavimų bylos, taip pat lauko langų bei durų eksploatavimo savybių deklaravimo. Jeigu reikalinga B klasė, tuomet dar papildomai reikės garažo vartų eksploatavimo deaklaracijos. Suprantama, tik tuo atveju, jeigu yra garažas. Beje, nepamirškite, jog jums reikės 4 pastato nuotraukų, kurios būtų iš skirtingų pusių.

Kokie dokumentai reikalingi A, A++ ir A++ klasių sertifikatams?

Jeigu pretenduojate į aukščiausias klases, tuomet jums prireiks nemažai dokumentų:

  • Paruoškite pilną projektą, kuriame būtinai būtų architektūrinė, konstrukcinė dalys. Taip pat ir aiškinamasis raštas.
  • Jums prireiks kadastrinių matavimų bylos.
  • Nepamirškite atitikties deklaracijų – statybinių blokelių, šiltinimo medžiagų, taip pat langų, šildymo sistemos, rekuperatoriaus. Beje, šildymo sistemos ir rekuperatoriaus prireiks ne tik atitikties deklaracijos, bet ir techninės dokumentacijos.
  • Akredituotos laboratorijos paslaugų prireiks tam, jog gautumėte sandarumo protokolą.
  • Taip pat nepamirškite pateikti energinio naudingumo projektinių skaičiavimų, jeigu jie buvo atlikti.
  • Reikės pridėti 4 nuotraukas, kurios būtų iš skirtingų pusių.

Kokia energinio naudingumo sertifikato galiojimo trukme?

Energinio naudingumo sertifikatui reikia surinkti nemažai dokumentų, todėl nenuostabu, jog daugelis nenori, kad šį procesą reikėtų atlikti dažnai. Jums labai pasisekė, nes sertifikatas galioja net 10 metų.