Kokį poveikį odai turi hialurono rūgštis?

Senstant kiekvienas iš mūsų susiduria su tokiais nemaloniais išvaizdos pokyčiais, kaip odos suglebimas, raukšlės, paakių paburkimai ar vokų užkritimai. Tai natūralus žmogaus senėjimo procesas, kurį įtakoja su metais mažėjantis hialurono rūgšties kiekis odoje ir visame kūne. Būtent todėl dabartinėje kosmetikos rinkoje yra apstu įvairių priemonių su hialurono rūgštimi. 

Beveik visi vaistinėse ar specializuotose kosmetikos prekybos vietose parduodami gaminiai yra su hialurono rūgštimi. Kad ir kokią grožio priemonę bepasirinktumėte, hialurono rūgšties bus praktiškai visur: kremuose, kaukėse, putose, serumuose. Net injekciniai vaistai ir kai kurie maisto papildai jos turi. 

Kodėl hialurono rūgštis užima pirmaujančias pozicijas tarp visų ingredientų, randamų kosmetikoje? Tam, kad pavyktų geriau suprasti, rekomenduojama susipažinti artimiau su šiuo komponentu.

Kas yra hialurono rūgštis?

Tai polisacharidas, randamas skirtinguose žmogaus audiniuose (epiteliniame, nerviniame, jungiamajame ir t.t.). Pavyzdžiui, žmogaus kūnas, sveriantis 70 kilogramų, apytiksliai turi 15 gramų hialurono rūgšties. Tai įvairių audinių dalis ir kiekviena kartą jos funkcija gali skirtis. 

Odoje ši rūgštis atsakinga už jos elastingumą ir drėkinimą. Laikui bėgant, hialurono rūgšties atsargos organizme mažėja, todėl prarandamas odos elastingumas, tonusas, atsiranda sausumas, raukšlės ir kitos problemos. Hialurono rūgšties organizme sumažėja ne tik senstant, bet ir prastai maitinantis, patiriant daug streso, intensyviai sportuojant ar per daug piktnaudžiaujant saulės voniomis.

Kokioje kosmetikoje galima rasti hialurono rūgšties?

 • Įvairiuose kremuose;
 • veido valikliuose ir tonikuose;
 • serumuose ir esencijose;
 • paakių kremuose;
 • akių pleistruose;
 • veido kaukėse;
 • losjonuose;
 • prausikliuose;
 • lūpų dažuose.

Priemonės su hialurono rūgštimi atkuria trūkstamas šios medžiagos atsargas organizme, stabdo senėjimo procesus, padeda odai atrodyti gaivesnei, jaunesnei bei gražesnei. Žinoma, norint ypač greito atjaunėjimo rezultato, galima griebtis plastinių operacijų ar specialių injekcijų. Tačiau tokios procedūros kainuoja brangiai, o gaunamas rezultatas kartais labai nuvilia. Ne ką prastesnį efektą galima pasiekti ir namuose, naudojant specialias kosmetikos priemones su hialurono rūgštimi. 

Tokie produktai dažniausiai parduodami rinkiniuose, į kuriuos įeina: geliniai užpildai, odos prausikliai, dieniniai ir naktiniai veido kremai, priemonės paakių bei vokų priežiūrai ir lūpų apimtį didinantys pieštukai. Siekdami geriausio rezultato, įsigykite ir naudokite visas priemones iš rinkinio. 

Priemones su hialurono rūgštimi reikia rinktis individualiai, pagal savo odos tipą. Galima įsigyti skirtingo stiprumo kosmetiką, atsižvelgiant į esamą jūsų odos būklę, mikroreljefą, raukšlių gylį bei lūpų ar skruostų apimtį.

Kur dar naudojama hialurono rūgštis?

 • Ortopediniais tikslais. Tam tikros sąnarių ligos sukelia diskomfortą einant ar lenkiant kelius. Hialurono rūgšties injekcijos sąnariams sutepa kremzles ir sustabdo frakciją. 
 • Oftalmologiniais tikslais. Sumažėjęs hialurono rūgšties kiekis organizme gali sukelti tokias rimtas regėjimo pasekmes, kaip katarakta. Hialurono rūgštis dažnai naudojama atliekant oftalmologines operacijas.