Kaip valyti vilnones šlepetes

Kaip valyti vilnones šlepetes

Vilna yra unikali medžiaga, jai nereikia daug priežiūros ar intensyvaus valymo. Tačiau, vis tiek yra situacijų, kai prireiks žinių apie vilnos valymą.

Vilna valo save ir sugeria drėgmę

Vilna yra neįtikėtina medžiaga, nes ji yra ne tik labai patogi, bet ir pati išsivalo ir natūraliai pašalina drėgmę nuo kūno. Cheminė vilnos struktūra natūraliai atstumia ir pašalina kvapus, o oro kišenės tarp pluoštų daro ją kvėpuojančiu audiniu. Vilna taip pat unikali, nes gali sugerti drėgmę ir vis tiek išlikti šilta. Kadangi vilna pralaidi orui, ji puikiai pašalina kvapus, kurie dažnai atsiranda dėl sulaikytos drėgmės. Nepaisant to, kartais gali tekti nuvalyti vilnones šlepetes.

Norėdami išvalyti vilnos šlepetes, pradėkite nuo nešvarumų, dulkių ar šiukšlių, nuvalydami švariu skudurėliu, minkštu šepetėliu arba tiesiog nurinkti bet kokius pūkus rankiniu būdu. Taip pat, galite naudoti dulkių siurblį, kad pašalintumėte dulkes ar kitus nešvarumus (nejunkite pačio stipriausio rėžimo, kad nepažeistumėte šlepečių struktūros). Vietas, kuriose gali būti dėmių arba spalvos pakitimų, nuplaukite švelniu, ūkiniu muilu. Paimkite švarų skudurėlį arba kitą švelnų audinį, sušlapinkite ir įtrinkite į muilą, tada skuduru patrinkite vilnos paviršių. Nenardinkite vilnos ir nemirkykite jos vandenyje. Baigę valyti, švaria sausa šluoste nuvalykite likusią drėgmę, kuri padės šlepetėms greičiau išdžiūti. Nors kai kurias vilnones šlepetes galima skalbti skalbimo mašinoje, geriau to nedarykite. Venkite plauti bet kokį vilnos audinį skalbimo mašinoje, tai gali pakenkti audinio struktūrai ir tvarumui. Švelnus rankų plovimas yra geriausias būdas išvalyti vilnones šlepetes ar kitą vilnos gaminį. Valydami vilnones šlepetes, visada leiskite joms išdžiūti ir venkite per didelio karščio. Per didelis karštis (pvz., nuo plaukų džiovintuvo, radiatoriaus ar drabužių džiovintuvo) gali sutraukti vilną ir sugadinti šlepečių formą.

Trumpai:

Prisiminkite, kad vilna savaime save valo ir nereikalauja didelės, papildomos priežiūros. Valykite vilnones šlepetės, jeigu yra būtinybe. Būtent dėl savo savarankiškumo, vilna yra toks mėgstamas audinys. Avalynetau.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti išskirtinių, rankų darbo, natūralios vilnos šlepečių modelių. Įvairūs stiliai ir modeliai, pagal kiekvieno skonį ir poreikį.