Artėjant kalendoriniam pavasariui, pradedame galvoti, kaip šiais metais atrodys mūsų kiemas ar sodas – daugelis aplinkos negalėtų įsivaizduoti be spalvingų gėlių. Tam, kad atšilus orams galėtume džiaugtis žaviais jų žiedais, kai kuriuos darbus galima atlikti jau dabar. Tinkamiausias gėlių sėjimo laikas priklauso nuo jų tipo ir poreikių, todėl skirtingais mėnesiais galima pasirūpinti skirtingais sodiniais – šį kartą aptarsime, kokiais darbais galima užsiimti artimiausiais mėnesiais.
Sėjimo darbai vasarį
Vasario mėnesį gėlės sodinamos į lovelius – teks šiek tiek palaukti, kol jas bus galima persodinti į lauką. Šį mėnesį dažniausiai sėjami iš šiltų kraštų atkeliavę augalai, kuriems mūsų šiltasis sezonas yra gerokai per trumpas, tačiau pradėjus jais rūpintis nuo vasario, vasarą turėtų pavykti pasidžiaugti žavingais jų žiedais. Šis mėnesis tinkamas surfinijoms, kalibrachijoms, italinėms levandoms, raudonžiedžiams šalavijams, meksikiniams žydrūnams ir tam tikroms našlaičių bei rudbekijų rūšims. Taip pat verta prisiminti kambarines gėles: kadangi per žiemą jos išeikvojo savo maistines medžiagas, pats metas pagalvoti apie persodinimą.
Grįžtant prie gėlių sėklų loveliuose, svarbu pasirūpinti, kad jos gautų kuo daugiau saulės – ideali vieta turėtų būti gerai apšviesta, tačiau pakankamai vėsi. Šiuos sodinius reguliariai reikės palaistyti. Kai kurias gėles į lauką galėsite persodinti balandį, o tas, kurios yra lepesnės ir mėgsta šilumą – gegužę.
Kokios gėlės sėjamos kovą?
Kovo mėnesį turėtumėte pikuoti vasarį pasėtas gėles, o taip pat verta pagalvoti apie kitų augalų sodinimą į lovelius. Tiesa, palaukus mėnesį ar du, daugelį jų jau bus galima sodinti tiesiai į žemę, tačiau jeigu sodiniais rūpinsitės nuo dabar, žiedais jie pradžiugins kur kas anksčiau. Tai galima pasakyti apie sukučius, patagonines verbenas, ratilius ir žioveinius. Į lovelius kovo mėnesį galima sėti pelargonijas, lobelijas, celiozijas, kobėjas, ipomėjas, kininius gvazdikus, penstemonus, leukonijas ir godecijas. Rūpintis jomis reikės trumpiau, o ir saulės šį mėnesį sėklos išvys kur kas daugiau. Tiesa, nereikėtų nerimauti, jei po kelių dienų sėklos vis dar neišlys: kai kurioms gėlių rūšims gali prireikti ir kelių savaičių.
Balandį sodinamos gėlės
Balandį gėlės sėjamos tiesiai į dirvą, tačiau nereikėtų skubėti – šio mėnesio pradžioje orai dar gali nemaloniai nustebinti. Tačiau jam baigiantis ir prasidedant gegužei, jau galima atlikti šį darbą. Tuomet dažniausiai sėjamos tos gėlės, kurios nemėgsta persodinimo, efektyviai išdygsta ir netrukus džiugina savo žiedais. Tai gali būti serenčiai, kvapieji pelėžirniai, dekoratyviniai miežiai, nasturtai, kiškio ašarėlės, rudgrūdelės, laibeniai, lineliai, kosmėjos, ratiliai, portulakos ir kosmėjos. Sėjimo laikotarpį ir kitas rekomendacijas reikėtų pasitikrinti ant konkrečių sėklų pakuotės. El. parduotuvėje Pigu.lt sėklos nustebins plačiu asortimentu – čia rasite įvairiais mėnesiais sėjamų sodinių.
Ar verta atsižvelgti į mėnulio fazes?
Kai kurie sodininkai sėdami gėles ir kitus augalus, atsižvelgia ir į mėnulio fazę – ar tai iš tiesų turi įtakos geresniems rezultatams, paliksime spręsti Jums. Jei visgi nuspręsite pasitelkti ir tokią sėjimo metodiką, turėtumėte žinoti, kad sodinimui labiausiai netinka jaunatis. Geriausia palaukti pilnaties, kuomet aktyvumas yra sutelkiamas į šakas, lapus ir žiedus. Sėjimui tinka ir delčia, tačiau tuomet rekomenduojama sodinti tuos augalus, kurie vaisius veda dirvožemyje. Visgi, šie patarimai padės tik tuo atveju, jeigu pasirinksite kokybiškas sėklas. Su jomis iš arčiau susipažinsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/seklos/geliu-seklos.
Vadovaudamiesi šia informacija, turėtumėte lengvai susidaryti gėlių sodinimo grafiką. Jei būsimi sodiniai čia nebuvo paminėti, turėtumėte atskirai pasidomėti jų poreikiais – jei išsiaiškinsite, ar atitinkamos gėlės labiau mėgsta vėsų, ar karštą klimatą, bus nesunku nutarti, kada turėtumėte jas pasodinti.