Ką reikia žinoti apie ilgalaikę automobilio nuomą?

Visi žino, kad galima išsinuomoti automobilį dienai ar kelioms valandoms. Tačiau Lietuvoje yra ir ilgalaikė automobilių nuoma, kuri leidžia išspręsti judėjimo problemą kelioms savaitėms ar mėnesiams.

Ši paslauga naudinga ne tik privatiems asmenims, bet ir įmonėms, kurios taip gali optimizuoti transporto išlaidas. Šiandien galite nebrangiai išsinuomoti automobilį su minimaliu dokumentų paketu.

Ilgalaikės automobilių nuomos privalumai

Vykstant į kitą miestą ar šalį verslo ar turizmo tikslais, iškart iškyla judėjimo po didmiestį problema. Nuomotis automobilį yra pelningiau nei kasdien važiuoti taksi ir patogiau nei naudotis viešuoju transportu. Pavyzdžiui, Toyota ilgalaikė nuoma suteikia daug kitų privalumų:

  • platus prekių ženklų asortimentas;
  • puikios techninės būklės automobiliai;
  • galimybė išsinuomoti automobilį ilgam laikui;
  • galimybė išbandyti modelį, kurį planuojate įsigyti;
  • registracija lengva ir greita;
  • nuolaidos ilgalaikei nuomai;
  • ilgalaikė nuoma pigesnė nei paros nuoma.

Asmeninis automobilis reikalingas ne visada, o jo remontui ir priežiūrai dažnai tenka išleisti daug pinigų. Esant poreikiui nuomotis automobilį yra daug naudingiau. O automobilio draudimu, priežiūra užsiims įmonė, kuri teikia automobilių nuomą ilgą laiką.

Į ką reikėtų atsižvelgti?

Jums reikia išsinuomoti automobilį patikrintose, patikimose įmonėse. Prieš pasirašant sutartį, būtina išstudijuoti kiekvieną jos punktą, nes šiame dokumente yra nurodytos tiek nuomotojo, tiek nuomininko teisės ir pareigos.

Reikėtų nepamiršti, kad automobilis jums perduodamas tik trumpam, todėl jį reikia grąžinti tokios pat geros būklės. Klientas atsako už mechaninius pažeidimus draudimo franšizės dydžiu.

Dažnai yra keli reikalavimai vairuotojams, norintiems ilgesniam laikui išsinuomoti automobilį, paprastai tai susiję su minimaliu amžiumi (20-21 metai), vairavimo stažu (2-3 metai), kasdieniais ir teritoriniais apribojimais.

Kaip išsinuomoti automobilį?

Ilgalaikė automobilių nuoma išduodama pateikus kelis dokumentus:

  • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  • galiojantis vairuotojo pažymėjimas.

Papildomai reikia pateikti užstatą (depozitą), kurį atgausite grąžinę automobilį.

Automobilis nuomininkui perduodamas švarus, geros būklės, su pakankamu degalų kiekiu. Jis turi būti grąžintas tokios pat būklės pasibaigus nuomos laikotarpiui. Automobilį galite gauti nuomos punkte arba užsisakyti jo pristatymą į namus (biurą). Jūs netgi galite užsisakyti nuomą savaitgaliui ar šventei.