Ką daryti namie atsiradus graužikams?

Beveik visi namų savininkai žino nerimo jausmą, kuris lydi jūsų namuose radus pelių ar graužikų. Nesvarbu, ar virtuvėje, palėpėje, rūsyje ar valgomajame – pastebėtas graužikas gali sukelti nuostabą ir baimę net ir pačiame santūriausiame namų erdvėje. Deja, šie paplitę kenkėjai yra išradingi padarai, kurie gali patekti į pastatą ar namus per mažiausią angą ar plyšį, o norint patekti į vidų, reikia labai mažai vietos. Pelės gali lengvai patekti į tokias mažas erdves kaip nikelis!

Graužikai prieglobsčio ieško patalpose, ypač vėsesniais rudens ir žiemos mėnesiais, o patekę į juos gali sukelti ne tik nemalonų užkrėtimą. Graužikai, grauždami laidus, kelia pavojų namams dėl elektros gaisrų. Tačiau dažniau graužikai tarnauja kaip vektoriai, pernešantys bakterijas, tokias kaip salmonelės, ant savo kūno ir užteršdami maisto šaltinius, virtuvės paviršius ir įrangą. Taip pat žinoma, kad paprastosios baltakojų elnių pelės perneša potencialiai mirtiną Hantavirusą.

Paprasti graužikų kontrolės patarimai. Laimei, yra daug būdų, kaip namų savininkai gali aktyviai užkirsti kelią graužikų užkrėtimui savo namuose ir atsikratyti jų: Sumontuokite durų šluotus ant lauko durų ir suremontuokite pažeistus ekranus. Ekrano ventiliacijos angos ir angos į kaminus. Užsandarinkite įtrūkimus ir skyles namo išorėje, įskaitant vietas, kur į namus patenka komunalinės paslaugos ir vamzdžiai, naudodami sandariklį, plieno vatą arba abiejų derinį. Maistą laikykite sandariuose induose ir reguliariai išmeskite šiukšles. Palėpės, rūsiai ir šliaužimo vietos turi būti gerai vėdinamos ir sausos. Pakeiskite atsilaisvinusį skiedinį ir atmosferos sluoksnį aplink rūsio pamatą ir langus. Pašalinkite visas drėgmės vietas, įskaitant nesandarius vamzdžius ir užsikimšusias kanalizacijas, kurios yra puiki vieta kenkėjams veistis. Patikrinkite daiktus, tokius kaip dėžės, bakalėjos krepšiai ir kitos į namus įneštos pakuotės. Laikykite malkas mažiausiai 20 pėdų atstumu nuo namo, o krūmus nukirpkite ir nupjaukite nuo namo. Jei įtariate, kad jūsų namuose yra kenkėjų, kreipkitės į licencijuotą kenkėjų specialistą, kad patikrintų ir pašalintų kenkėjų problemą. Jei pastebėsite graužikų užkrėtimo požymių, nedvejodami imkitės problemos sprendimo. Yra žinoma, kad graužikai greitai dauginasi, o negydoma nedidelė problema per naktį gali virsti didele problema. Jeigu jums kils klausimų, nevark.lt jums pagelbės su visais iškilusiais sunkumais.