Dietos – kodėl jos veikia?

Nusprendus laikytis dietos, vienu iš didžiausių galvos skausmų dažnai tampa konkrečios tinkamos dietos pasirinkimas. Taip pat tai yra etapas, kada padaromos didžiausios klaidos, darančios tiesioginę įtaką jūsų rezultatams, o tiksliau – jų nebuvimui ar netgi atvirkščiai – situacijos pablogėjimui. Portalas valgo.me atskleidžia kodėl internete, populiariuose žurnaluose, televizijos laidose randamos ar draugų rekomenduojamos dietos dažniausiai neveikia, o neretai net ir pakenkia.

Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl norint pasiekti rezultatų dietos ir sporto programos turi būti sudaromos asmeniškai, o visa eiga prižiūrima profesionalų.

Grikių dieta, kefyro dieta, japoniška dieta, kiaušinių dieta, delčios dieta, kopūstų dieta arba Lietuvos ir pasaulio įžymybių vardais pavadintos dietos – visos jos profesionaliems mitybos ir sporto specialistams sukelia tiek juoką, tiek pasibaisėjimą. Tokios vieno produkto arba kuriai nors įžymybei, taigi vienam vieninteliam žmogui, sukurtos dietos ne tik beveik 90 proc. atvejų nepasiteisina, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų, o taip pat ne sumažinti, bet padidinti svorį.

Kodėl šios dietos nevertos dėmesio?

Laikantis vieno produkto dietos organizmas negauna visų jam reikalingų medžiagų dėl raciono skurdumo. Dėl to gali iškilti rimtų sveikatos sutrikimų. Ilgesnį laiką laikantis tokios dietos, drastiškai pakyla tikimybė persivalgyti, nes organizmas bus išalkęs tiek fiziškai, tiek emociškai ir bandys tai kuo skubiau kompensuoti. Tuomet svoris ne tik nenukrenta, bet neretai ir padidėja.

Įvairios įžymybių vardais pavadintos dietos gali būti veiksmingos, bet ne jums. Taip yra dėl to, kad pateikiamos sėkmės istorijos įvyko dėl to, kad šios dietos įžymybėms buvo sudarytos asmeniškai.

Mitybos planai individualiai

Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl norint pasiekti rezultatų dietos ir sporto programos turi būti sudaromos asmeniškai, o visa eiga prižiūrima profesionalų. Norint kažko pasiekti yra būtina naudotis profesionaliomis paslaugomis, kurias siūlo profesionalūs dietologai.

Taip mitybos planai ir sporto programos sudaromos kiekvienam žmogui individualiai, kiekvienas klientas yra konsultuojamas asmeniškai bei stengiamasi išlaikyti jo motyvaciją.

Juk žinote, kad gerai subalansuota mityba ir tinkamos dietos gali padaryti stebuklus – patobulinti išvaizdą ir sustiprinti sveikatą. Tačiau netinkamas mitybos planas arba badavimas gali padaryti kur kas daugiau žalos negu naudos.