Dantų balinimas

Tai viena iš populiariausių kosmetinės odontologijos procedūrų, siūlanti greitą, neinvazinį ir prieinamą būdą padailinti šypseną. Visų vertinamos balinimo ir nuosėdų (akmenų) šalinimo procedūros yra prieinamos kiekvienam, nesvarbu, ar tai profesionaliai atliekamos vienos valandos balinimo procedūros odontologijos kabinete ar namuose naudojant balinantį rinkinį. Sprendimų yra daug.

Beveik kiekvienas, kuris pasirenka vieną iš šių būdų, pastebi nedidelį ar reikšmingą savo šypsenos ryškumo ir baltumo pagerėjimą. Bet tai nėra nuolatinis spalvos pasikeitimas ir reikalauja priežiūros arba „pakoregavimo“, kad poveikis būtų ilgalaikis.

Kokie skirtumai tarp balinimo ir nuosėdų (akmenų) šalinimo

Pirmąjį terminą leidžiama vartoti tik tada, kai dantis galima balinti daugiau nei jų natūrali spalva. Tai griežtai taikoma produktams, kurių sudėtyje yra baliklio – paprastai vandenilio peroksido arba karbamido peroksido.

Tuo tarpu, terminas „nuosėdų šalinimas“ reiškia danties paviršiaus spalvos atkūrimą pašalinant nešvarumus. Todėl techniškai kalbant, bet koks produktas, naudojamas dantims valyti (pvz., pasta), yra laikomas balikliu.

Balinimui odontologijos kabinete, kai laikas ribotas, pirmenybė teikiama galingam ir greitai veikiančiam vandenilio peroksidui. Jo koncentracija svyruoja nuo maždaug devynių iki 40 procentų. Kai priešingai, dantų spalvą koreguojant namie baliklis yra lėčiau veikiantis karbamido peroksidas, kuris skyla į vandenilio peroksidą. Karbamido peroksidas turi maždaug trečdalį vandenilio peroksido stiprumo. Tai reiškia, kad 15 procentų karbamido peroksido tirpalas yra apytikslis penkių procentų vandenilio peroksido tirpalo ekvivalentas.

Dalykai skatinantys baltos šypsenos spalvos pakitimą: amžius, genetika, esamas skaidrumas ir plonumas, mityba, rūkymas, vaistai, griežimas dantimis, trauma.

Galima procedūros rizika

Gali laikinai padidėti jautrumas temperatūrai, slėgiui ir lietimui. Labiausiai tikėtina, kad tai nutiks odontologijos kabinete, naudojant didesnės koncentracijos baliklį. Asmenys, kuriems gresia didžiausias jautrumas balinimui, yra tie, kuriems būdingi įtrūkimai dantyse arba medžiagų nutekėjimas dėl netinkamos restauracijos. Taip pat buvo pranešta, kad raudonplaukiams, įskaitant tuos, kurie neturi kitų rizikos veiksnių, ypatingai dažnas dantų jautrumas. Balinimo jautrumas trunka ne ilgiau kaip dieną ar dvi, tačiau kai kuriais atvejais gali išlikti ir iki mėnesio. Kai kurie odontologai jautriems dantims rekomenduoja pastą, kurioje yra kalio nitrato.

Daugiau nei pusė peroksido baliklius naudojančių žmonių patiria tam tikrą dantenų dirginimą dėl baliklio koncentracijos. Toks dirginimas paprastai trunka iki kelių dienų ir išnyksta pasibaigus balinimui arba sumažinus peroksido koncentraciją.

Restauruojant dantis klijavimu, dedant vainikėlius ar laminates, dantys nepaveikiami baliklio, todėl išlaiko savo numatytąją spalvą, kol aplinkiniai dantys yra balinami. Bet dėl to atsiranda spalvų nesutapimas.

Kaip palaikyti spalvą

Norint rezultatus išlaikyti, balinti reiktų ne rečiau kaip kartą per metus. Venkite tamsių maisto produktų ir gėrimų bent savaitę po balinimo. Jeigu tik įmanoma, gurkšnokite tamsios spalvos gėrimus šiaudeliu. Laikykitės tinkamos burnos higiena, tokios kaip valymas šepetėliu ryte, vakare ir valymas dantų siūlu po valgio ir prieš miegą.

Išsibalinkite savo dantis Klaipėdoje