Buhalterinė apskaita: samdyti savo buhalterį būtinybės nebėra

Buhalterinė apskaita: samdyti savo buhalterį būtinybės nebėra

Buhalterinė apskaita šiandien yra aktuali kone kiekvienos įmonės vadovui, nes pagrindinė finansinės buhalterijos paskirtis yra finansinių duomenų fiksavimas bei sekimas, siekiant priimti atitinkamus sprendimus verslo procesuose. Buhalterinė apskaita aktuali ne tik galvojant apie veiklos finansinius rodiklius, bet ir apie Lietuvos Respublikos įstatymų paisymą. Pasitaiko, kad yra bandoma su jos apskaitos procesais susitvarkyti patiems, tačiau jie ganėtinai sudėtingi ir todėl dažniausiai įmonės renkasi samdyti buhalterį. Tai reikalauja tinkamo specialisto radimo, jo įdarbinimo bei finansinių išlaidų, susijusių su šia darbo pozicija. Tačiau šiandien buhalterinei apskaitai versle tokia pozicija nebėra būtinybė. Tad kaip pasirūpinti buhalterine apskaita neturint savo buhalterio?

Kokios atsakomybės įeina į tvarkingą buhalterinės apskaitos vedimą?

Buhalterinė apskaita apima daug aspektų, į kuriuos svarbu atsižvelgti kiekvienos įmonės veiklos procesuose. Buhalterinė apskaita yra reikalinga reguliuojant finansus kalbant tiek apie klientus, tiek apie darbuotojus, tiek apie įstatymų numatytus reikalavimus. Į ją įeina mokestinių dokumentų pateikimas valstybinėms įstaigoms, finansinių ataskaitų rengimas ir jų pateikimas institucijoms, duomenų suvedimas į apskaitos programas ir kt. Taip pat, ji yra reikalinga darbuotojų apskaitai bei atlyginimų apskaičiavimui, ataskaitų įmonės vadovui rengimui (pelno/nuostolio ataskaitos, balanso, skolų ataskaitos ir kt.) Nemažiau svarbu tai, kad reguliariai kintant buhalterinės apskaitos reikalavimams, mokesčių klausimams bei su tuo susijusiems aspektams, svarbu sekti inovacijas, leidžiančias optimizuoti procesus ir pasiekti didesnį efektyvumą mokesčių srityje, sutaupyti pinigų.

Justicija.eu komanda teikia buhalterinės apskaitos paslaugas. Susisiekite!

Buhalterio pozicija įmonėje nebėra būtina

Šiandien įmonės gali rinktis buhalterijos specialistų paslaugas, kurias teikia specializuotos įstaigos. Tokiu atveju, ar rinktis samdyti buhalterį, paprastai priklauso nuo keleto esminių faktorių, tokių kaip finansinių dokumentų pobūdis bei darbuotojų skaičius. Tai leidžia susidaryti pirminį vaizdą, ar įmonė gali sutaupyti samdydama buhalterį ir suteikdama jam darbo poziciją įmonėje, ar geriau rinktis įmonę, kuri atliks visus reikalingus veiksmus, susijusius su buhalterine apskaita bei kurios teikiamos buhalterinės paslaugos leis jaustis užtikrintiems, nešvaistant lėšų ten, kur tai nėra būtina. Šiandien galimybė išvengti buhalterio pozicijos įmonėje gali padėti sutaupyti finansiškai ir būti tikriems, kad teikiamos paslaugos atitinka visas šiandienines aktualijas bei tendencijas. Buhalterinės apskaitos įstaigos gali būti pasitelkiamos pagal poreikį, neskiriant lėšų ilgalaikiam bendradarbiavimui su specialistu darbo vietoje.