Audiniai internetu pataria – ką Jūs privalote žinoti apie audinius ir jų priežiūrą. 

audiniai

Renkantis naują rūbą, dažnai žiūrime į jo siluetą, spalvą, modelį, tačiau tikrai ne visada tikriname, iš kokio audinio yra pasiūtas, tai yra patikriname jo sudėtį. Tai yra klaida. Būtent nuo audinio sudėties priklauso, kiek ilgai tarnaus mūsų naujasis rūbas, kaip jis atrodys po skalbimo, ar glamžysis tik prisilietus. Audinio sudėtis yra labai svarbi, nes tik pažįstant audinį galėsime suprasti rūbo kokybę ir patogumą jį dėvint: juk vieni audiniai sudrėkinti traukiasi, kitos tįsta, o trečiosios gali būti valomos tik sausu būdu. Visą reikalingą ir svarbią informaciją apie audinio priežiūrą ir savybes galime rasti ant rūbo etiketės.

Gali būti įsigyjami įvairūs audiniai internetu, o jų išvaizda ir savybės priklauso nuo siūlų, iš kurių jie audžiami. Jie gali būti mišrūs, tai reiškia, sujungti iš keletos natūralių pluoštų – vilna ir šilkas, medvilnė ir linas ar kita. Audiniai gali būti audžiami ir iš natūralių ir sintetinių pluoštų, todėl yra įprastas skirstymas – natūralaus pluošto, dirbtinio pluošto ir sintetinio pluošto audinius.

Pluoštų apibūdinimai:

Natūralaus pluošto audiniai –  tai gamtoje išgaunami pluoštai. Jie yra puikiai žinomi ne tik dėl savo išskirtinių savybių, tačiau ir reiklumo priežiūrai.

Dirbtinio pluošto audiniai – tai cheminiu būdu iš natūralių medžiagų gaminami pluoštai, kurie pasižymi geromis savybėmis.

Sintetinio pluošto audiniai – tai organinės sintezės metu iš naftos, anglies ir gamtinių dujų gaminami pluoštai. XXa. pradžioje jie tapo ypatingai populiarūs, nes pasižymėjo savo tvirtumu, o be to, juos gaminant beveik neteršiama gamta, o gamyba yra sąlyginai nebrangi, jei lygintume ją su natūralių pluoštų gamyba.

Taigi, audiniai internetu pataria, renkantis rūbą, atkreipti dėmesį į etiketę ir joje pažiūrėti audinio sudėtį, bei prižiūrėti audinį pagal audinio specifikaciją. Nes kokybiškai prižiūrimas audinys ilgiau išliks gražus bei atrodys tvarkingas. Rekomenduojame naudoti natūralias skalbimo priemones bei atkreipti dėmesį į skalbimo temperatūrą.