Privati gimnazija prieš valstybinę gimnaziją – jų skirtumai

Žengiant paskutinius žingsnius link mokyklos baigimo, juos ne tik tėvai, bet ir vaikai nori užbaigti sėkmingai, kad kitas kelias į savarankišką gyvenimą būtų kaip įmanoma paprastesnis. Tad labai dažnu atveju, po vidurinės mokyklos pabaigimo, vaikai pereina mokytis į gimnazijas, kuriuose, galima sakyti, yra šiek tiek sustiprintas mokslas. Bet vėlgi, gimnazijų yra pačių įvairiausių, todėl tėvai nori jas parinkti kaip įmanoma geresnes. Vienas iš ryškiausių skirtumų, pagal kurias yra skirstomos gimnazijos, tai yra privačios ir valstybinės. Kad būtų lengviau pasirinkti, šiame straipsnyje pateikiame jų skirtumus.

Privati gimnazija

Renkantis privačią gimnaziją, jūs galėsite gauti štai ką:

  • Didesnis dėmesys kiekvienam vaikui. Jeigu yra tam tikros spragos, kurios atsinešamos iš ankstesnių klasių, tuomet bus galima sulaukti didesnio dėmesio ir jas pataisyti.
  • Kadangi tokiuose metuose jau ir patys vaikai supranta, kad išsilavinimas yra labai svarbus, tad tokiose mokyklose jis bus suteiktas tikrai.
  • Dažnai privati gimnazija gali taikyti nestandartinio mokymo metodus, kas leidžia kur kas lengviau ir paprasčiau įsisavinti reikiamą informaciją, todėl tai yra puiku, nes tas žinias bus galima panaudoti ateityje.
  • Galima girdėti pačių įvairiausių kalbų, kokia yra socialinė aplinka mokyklose. Labai dažnai valstybinėse gimnazijose nėra tokia didelė priežiūra, kokia ji skiriama privačiose gimnazijose. Todėl dažnai tėvai išleisdami į privačią mokyklą jaučiasi kur kas saugiau dėl vaiko saugumo.

Valstybinė gimanzija

Jeigu bus pasirenkama valstybinė gimnazija, tuomet bus gaunamos tokios naudos:

  • Tokiose mokyklose yra kur kas didesnis vaikų kiekis, todėl vaikai negauna tiek daug dėmesio, kokį gauna privačiose mokyklose, tad dažnai įgauna ir didesnio savarankiškumo ir pakovojimo už save įgūdžius.
  • Dažniausiai tokios mokyklos yra pasirenkamos arčiau namų, todėl iki jų paprastai nereikia važiuoti su mašina, nes labai lengvai galima pasiekti automobiliu. Tačiau labai dažnos situacijos, kai tėvai vis tiek veža vaikus į mokyklą, tad privati mokykla ar vidurinė – jiems nesudaro didelio skirtumo, kur vežti.
  • Tokiose gimanzijose mokslas yra nemokamas, todėl paprastai yra visiems sudaromos vienodos sąlygos.

Kuris variantas vertesnis dėmesio?

Kaip matome tiek vienas, tiek kitas mokymosi variantas yra pakankamai geras, todėl tik kiekvienas tėvas individualiai gali nuspręsti, ką pasirinkti. Dažniausiai tėvai jau iš anksto yra nusprendę, kokį variantą pasirinkti, nes vienoje pusėje visada mato daugiau pliusų. Bet drąsiai galima sakyti ir tai, kad kur kas mieliau tėvai renkasi privačias gimnazijas.