Pirmasis etapas, žinomas kaip verslo auditas arba GYVENIMO analizė, yra esminis projekto sėkmei užtikrinti. Šio etapo tikslas – įvertinti įmonės poreikius ir nustatyti bet kokias kliūtis, kuriuos galima optimizuoti. Priklausomai nuo organizacijos sudėtingumo, bus aišku, ar reikalingi pritaikyti sprendimai ir programinės įrangos modifikacijos, ar standartiniai įrankiai atitinka reikalavimus. Auditas turėtų apimti visą organizaciją, dėmesį skiriant kiekvieno departamento problemoms ir iššūkiams.
Verslo auditą gali vykdyti pati įmonė arba pasirinktas Odoo įgyvendinimo partneris. Po audito partneris turėtų pateikti preliminarų projekto biudžetą ir terminus. Jei standartiniai sprendimai atitinka poreikius, galima taip pat įsigyti vieną iš įgyvendinimo paketų su nustatyta Odoo kaina.
Projekto strategija
Išaiškinus Odoo poreikius, sekantis etapas yra projekto kelrodžio sudarymas. Tai ypač svarbu didelėms organizacijoms, turinčioms nestandartinius reikalavimus, kaip pritaikymas ar integracija su esamomis sistemomis. Kelrodis apibrėžia įgyvendinimo tikslus ir terminus, užtikrinant, kad svarbiausios funkcijos būtų prioritetinės.
Tai padeda tiek įmonei, tiek Odoo partneriui laikytis struktūruoto priėjimo, suprantant veiksmų planą ir užtikrinant projekto atitikimą verslo tikslams. Taip pat šiame etape įvyks pirmasis susitikimas su paskirtu projekto vadovu, bus paskirstyti įmonės komandos nariai ir nustatyti reguliarūs pasitarimai.
Įgyvendinimo etapai
Jei audito ir planavimo etapai buvo atlikti kruopščiai, pats įgyvendinimas turėtų būti gana paprastas. Pagrindiniai etapai apima:
- Konfigūracija ir pritaikymas
Atsižvelgdama į įmonės auditą ir darbo srautus, Odoo įgyvendinimo komanda pradeda diegti ir konfigūruoti bazinius modulius, kad jie atitiktų verslo procesus. Dėl Odoo modularinės architektūros, šiame etape dažnai reikia pasirinkti ir pritaikyti tinkamą standartinių modulių derinį. Procesas gali būti greitas arba šiek tiek užtrukti, priklausomai nuo to, kiek pritaikymo reikia.
Pritaikymai, jei verslas turi unikalių poreikių, gali padaryti procesą sudėtingesnį. Tokiu atveju kurti individualius sprendimus yra brangiau ir reikalauja daugiau laiko, tačiau atviro kodo Odoo sistema yra itin lanksti ir teikia daug galimybių. Patyręs Odoo partneris užtikrins, kad pritaikymo darbai būtų atlikti laiku.
- Duomenų migracija
Duomenų migracija yra svarbus etapas, apimantis esamos verslo informacijos perkėlimą į naują Odoo duomenų bazę. Šiame etape būtina kruopšti planavimo ir strategavimo veikla, kad būtų išvengta galimų kliūčių ar problemų. Tinkama duomenų migracija užtikrins duomenų vientisumą, tikslumą ir saugumą visose verslo srityse. Šio etapo trukmė priklauso nuo kiekvienos įmonės individualios situacijos: duomenų kiekio, jų kokybės, ir prieigos prie esamų serverių.
- Testavimas ir mokymas
Prieš pradedant sistemą naudoti, atliekama išsami testavimo procedūra, siekiant užtikrinti, kad kiekvienas įgyvendinimo aspektas veiktų tinkamai. Tai apima vienetų testavimą, integracijos testavimą ir naudotojų priėmimo testavimą (UAT), kurio metu tikrieji vartotojai iš įmonės patvirtina sistemą pagal verslo reikalavimus.
Testavimo metu taip pat vykdomi išsamūs mokymai, kurių tikslas – supažindinti galutinius vartotojus su nauja sistema. Efektyvūs mokymai yra labai svarbūs norint užtikrinti sklandų perėjimą, suteikiant vartotojams gebėjimus maksimaliai išnaudoti Odoo ERP sistemą. Kai kuriems komandos nariams gali prireikti daugiau mokymų, kiti šią vartotojui draugišką programą gali įsisavinti vos per kelias sesijas.
- Pagalba po diegimo
Kai sistema pradeda veikti, pagalba po diegimo tampa svarbi siekiant minimizuoti bet kokius trikdžius verslo operacijose. Dauguma Odoo partnerių siūlo klientų palaikymo ir priežiūros planus. Svarbu, kad klientas turėtų žmogų, su kuriuo galėtų pasitarti kylančių klausimų ar problemų atveju, ypač pirmuosius metus naudojant programinę įrangą. Tai taip pat leidžia bet kada įgyvendinti pakeitimus ar naujas funkcijas, kai kyla nauji poreikiai.
Daugiau apie odoo verslo valdymo sistemą skaitykite: https://sandas.lt/