Į ką atsižvelgti renkantis žiemines padangas?

Taigi nusprendėte pirkti žiemines padangas. Kas paskatino jūsų sprendimą? Ar jums buvo sunku įgyti sukibimą, o gal įslydote į sankryžą? O gal nusprendėte, kad pirkti žiemines padangas būtų gera mintis prieš kilus problemai. Kad ir nuo ko prasidėjo ši kelionė, nesigailėsite įsigiję žiemines padangas.

Padangų tipai.

Dauguma transporto priemonių komplektuojamos su sezoninėmis (iš tikrųjų 3 sezonų) padangomis. Daugelis didesnio našumo transporto priemonių komplektuojamos tik su vasarinėmis padangomis, kurios nėra dygliuotos. Visiems sezonams skirtos padangos yra kompromisas dėl ilgo protektoriaus naudojimo, gero sukibimo bet kokiomis temperatūromis, tylumo ir jų gebėjimo veikti lyjant ir sningant. Paprasčiau tariant, visasezoninės padangos negali pasiūlyti tokios pat sukibimo ir stabdymo galimybės kaip žieminės padangos. Tiesą sakant, esant 7°C arba žemesnei temperatūrai sausame kelyje žieminės padangos pranoks universalias padangas.

Vairavimo stilius.

Pirkdami žiemines padangas būtinai aptarkite savo vairavimo stilių su jums padedančiu asmeniu. Pasakykite jiems, jei dažniausiai važiuojate mieste (kasdien važiuojate į darbą ir atgal), slidinėjate į šiaurę, o gal visą dieną važiuojate darbo reikalais. Būtinai pasidalinkite šia informacija, kad padėtumėte pasirinkti geriausią protektoriaus raštą ir kainų diapazoną, atitinkantį jūsų vairavimo poreikius. Visada sumontuokite 4 žiemines padangas. Kodėl? Žieminės padangos yra pagamintos iš gumos mišinių, kurie yra „minkštesni ir lipnesni“ esant 7°C ir žemesnei temperatūrai. „Sumaišius“ žiemines ir visą sezoną arba tik vasarines padangas, gali pablogėti valdymas ir sumažėti stabdymo efektyvumas. Be to, ar nenorite gero sukibimo ir stabdymo ant visų 4 ratų? Plieninių ratlankių rinkinys, skirtas specialiai jūsų žieminėms padangoms, yra prasmingas dėl kelių priežasčių. Pirma, tai, kad padangų montavimas ir pašalinimas ant ratlankių yra sunkus padangoms ir ratlankiams, ypač jei yra aliuminio arba lydinio tipo. Darbo sąnaudos keičiant juos daugiau nei du kartus per metus yra žymiai mažesnės ir padės susigrąžinti plieninio rato išlaidas per visą padangos naudojimo laiką. Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti perkant žiemines padangas, yra tai, kad jūsų visasezoninės padangos tarnaus daug ilgiau. Prieš išimdami naujas žiemines padangas, patikrinkite, ar jūsų automobilis yra paruoštas žiemai – nuvežkite jį apžiūrai, patikrinkite ir pakeiskite gyvybiškai svarbius skysčius bei apžiūrėdami akumuliatorių. Žiemos Kanadoje gali būti atšiaurios jūsų transporto priemonei, bet ne, jei jūsų transporto priemonė yra viršūnės formos. Imantis prevencinių priemonių galite sutaupyti pinigų brangiam automobilio remontui, o dar geriau – neleisti užstrigti pakelėse, kai žiema šalta.