Dantų kanalų gydymas mikroskopu – įrankis, be kurio šiandien sunku įsivaizduoti endodonto darbą

Dantų kanalų gydymas yra gana dažna procedūra atliekama šiais laikais. Tačiau dar ne visi odontologai dirba su mikroskopais, skirtais šiam gydymui. Kai yra kalbama apie kanalų valymą, pastebėti mikrodydžio pažeidimus gali būti tiesiog neįmanoma plika akimi. Todėl dantų kanalų gydymas be mikroskopo yra mažiau efektyvesnis. Mikroskopas užtikrina daug geresnį matomumą endodontui ir leidžia jam atlikti savo darbą daug kruopščiau. 

Dantų kanalų uždegimas: kaip jis atsiranda ir vystosi?

Dantų kanalų uždegimas atsiranda tuomet, kai yra pažeistas ar nesandarus danties vainikėlis. Taip susidaro tarpas, per kurį bakterijos gali keliauti tiesiai į šaknies kanalus ir sukelti uždegimą. Dažniausias uždegimo indikatorius – skausmas. Tačiau net ir jam nesant gali vystytis uždegimas. Negydomas, uždegimas plečiasi, vystosi toliau ir apima daugiau kanalų. Kuo ilgiau uždegimas nėra gydomas, tuo sunkesnis tampa dantų kanalų gydymas vėliau. O kartais gali prireikti ir viso danties šalinimo.

Kaip vyksta gydymo eiga?

Dantų kanalų gydymas yra sudarytas iš kelių etapų: ligos nustatymas, kanalų valymas, danties plombavimas. Pirmojo vizito metu yra atliekama rentgeno nuotrauka, kuri tiksliau nurodo, kur yra pažeidimas ir kokio jis lygio. Visą tai nustačius, yra pradedamas dantų kanalų gydymas.

Pirmiausia naudojantis mikroskopu yra išvalomi ir dezinfekuojami pažeisti kanalai. Tai labai svarbu padaryti atsakingai, nes užsilikus pažeidimui gali tekti kanalus pergydyti. Išvalius kanalus jie yra užpildomi specialia sandaria medžiaga ir dantis yra užplombuojamas. Tokiu būdu pašalinamos visos ertmės bakterijoms vėl prasiveržti į danties kanalus. 

Dantų kanalų gydymas gali būti atliekamas ir vieno vizito metu, tačiau neretai prireikia ir kelių dėl esamo pažeidimo. Procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra, tad pacientas nieko nejaučia.

Kodėl svarbu gydyti dantų kanalus?

Visų pirma, dantų kanalų gydymas yra svarbus norint pašalinti skausmą, kurį sukelia uždegimas, nes jokie vaistai nuo skausmo šios bėdos neišspręs. Negydomas uždegimas gali sukelti daugiau burnos ertmės ligų, taip pat keliauti organizmu ir sukelti kitas ligas, pavyzdžiui, širdies, nervų ligas ar kitus negalavimus. Tad apleisti to tikrai nereikėtų. Dantų kanalų gydymas mikroskopu šiandien yra labai veiksmingas, tad pasirinkus tinkamus specialistus išvengsite papildomų problemų ir galėsite džiaugtis sveikais dantimis.